Nowe wózki paletowe (elektryczne)

Elektryczne wózki paletowe, znane również jako elektryczne paleciaki, produkowane przez firmę EP Equipemnt i Heli znajdą swoje zastosowanie zarówno w niewielkich magazynach, jak i w dużych centrach logistycznych pracujących nieprzerwanie przez całą dobę. Nasza oferta obejmuje elektryczne wózki paletowe o udźwigu wynoszącym do 2000 kg, które gwarantują efektywność w każdym rodzaju działalności firmy. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doradcami, w celu dobrania idealnego wózka do konkretnej aplikacji.

Paleciak elektryczny – ważne aspekty przy zakupie

Szeroki wybór różnych elektrycznych wózków paletowych może sprawić, że decyzja o zakupie właściwego wózka nie będzie należeć do łatwych zadań. Zwrócenie uwagi na kluczowe aspekty i cechy wózka, powinno zdecydowanie ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji. Przed zakupem wybranego elektrycznego wózka paletowego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy każdego dnia dopasowują tego typu urządzenia do danej charakterystyki pracy.

 

Udźwig elektrycznego paleciaka

Pierwszym kluczowym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze elektrycznego wózka paletowego, jest jego udźwig, czyli nośność nominalna. W przypadku elektrycznych wózków paletowych, udźwig standardowo wynosi od 1 tony do 2 ton. Zdolność podnoszenia palet o wadze całkowitej 2000 kg, umożliwia efektywny transport większości ładunków.

 

Bateria w wózkach paletowych elektrycznych

Podczas wyboru paleciaka elektrycznego, istotnym aspektem jest rodzaj baterii, w jaką został wyposażony. Jednostka zasilająca stanowi kluczowy element wózka, który wpływa zarówno na jego czas pracy, jak i koszty eksploatacji oraz konserwacji. Na rynku dostępne są trzy rodzaje akumulatorów: litowo-jonowe (Li-ION), żelowe i kwasowo-ołowiowe.

Najnowocześniejszy typ baterii to baterie litowo-jonowe (Li-ION). Ten rodzaj akumulatorów nie wymaga konserwacji i wyróżnia się bardzo szybkim czasem ładowania, który wynosi od 1 do 3 godzin. Tego typu baterie charakteryzują się również bardzo małymi gabarytami.

Drugi rodzaj baterii, czyli akumulatory żelowe również nie wymagają konserwacji, aczkolwiek charakteryzuje je znacznie dłuższy czas ładowania, który z reguły wynosi około 8 godzin.

Ostatni rodzaj baterii, czyli baterie kwasowo-ołowiowe, to najstarszy typ akumulatorów, które każdorazowo wymagają regularnej konserwacji (co wiąże się z dodatkowymi kosztami) oraz charakteryzują się długim czasem ładowania, wynoszącym od 8 do 10 godzin.

Z pośród dostępnych opcji, zazwyczaj najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są elektryczne wózki paletowe wyposażone w baterie litowo-jonowe. Atrakcyjna cena wraz z wyśmienitymi parametrami pracy sprawia, że są to najczęściej wybierane elektryczne paleciaki.

 

Rozmiar koła / koła podporowe – elektryczny wózek paletowy

Jeśli planujesz używać elektrycznego wózka paletowego głównie na gładkich i równych powierzchniach, większość dostępnych modeli z różnymi rodzajami kół i rolek będzie odpowiednia. Jednak, jeśli istnieje potrzeba korzystania z wózka na powierzchniach o nierównym podłożu, warto zwrócić uwagę na rozmiar koła napędowego. W większości przypadków większe koło napędowe zapewnia lepszą zdolność do pokonywania nierówności. Dodatkowo, jeśli planujesz przewozić wysokie ładunki lub te o nierównomiernym rozkładzie masy, warto rozważyć wózek paletowy wyposażony w dodatkowe koła podporowe, które znacząco wpłyną na stabilność urządzenia.

 

Elektryczne wózki paletowe – krótkie i długi widły

Klasyczne elektryczne paleciaki posiadają widły o długości 1150 mm, które są przystosowane do transportu europalet. W ofercie EP Equipment i Heli występują jednak również wózki wyposażone w niestandardowe widły od długości 800 mm, aż do 2400 mm. Takie rozwiązania znajdą swoje zastosowanie w przypadku potrzeby przemieszczania ładunków o niestandardowych gabarytach.